4 بُعد حمله موشکی ایران در گفت و گو با ژنرال بازنشسته ارتش لبنان

[ad_1]

به گزارش سایت ندا، «شارل ابی نادر» ژنرال بازنشسته ارتش لبنان به تحلیل حمله موشکی اخیر ایران به پایگاه داعش در الزیور پرداخت و آن را از چهار زاویه بررسی کرد.

به گزارش سایت ندا، «شارل ابی نادر» ژنرال بازنشسته ارتش لبنان به تحلیل حمله موشکی اخیر ایران به پایگاه داعش در الزیور پرداخت و آن را از چهار زاویه بررسی کرد.

ابی نادر نخستین بعد این حمله را نظامی می داند. به گفته وی این موشک ها منطقه ای را هدف قرار داده که برای داعشی که فشارهای زیادی در موصل و الرقه و صحرای سوریه تحمل کرده یک منطقه حیاتی به شمار می آید.
به اعتقاد این تحلیلگر مسائل نظامی، دیرالزور امن ترین جا برای داعش است و از فاصله 650 کیلومتری هدف ضربات دقیق موشکی قرار گرفته است.
بعد دوم حمله موشکی ایران از نظر شارل ابی نادر به تحولات میدانی و پیروزی های ارتش سوریه و متحدان آن در مرزهای عراق و سوریه مربوط می شود. به گفته وی دیرالزور با توجه به موقعیت جغرافیایی که دارد عقبه این مرز به شمار می آید و از این نظر اهمیت بالایی دارد.
ژنرال بازنشسته ارتش لبنان سومین بعد حمله اخیر را در ابعاد نمادین آن می داند و معتقد است این حمله نشان داد که جمهوری اسلامی ایران قادر است مناطق تحت نفوذ داعش را علیرغم نفوذ عملیاتی ائتلاف بین المللی و آمریکا در آن هدف قرار دهد.
شارل ابی نادر بعد راهبردی را چهارمین بعد ضربه موشکی ایران می داند. از نظر وی این حمله به رژیم صهیونیستی و واشنگتن این پیام را داشت که ایران تا پایان به حمایت از سوریه ادامه می دهد و ارتباط بین حلقه های محور مقاومت از آن حمایت به عمل می آورد.
شامگاه یکشنبه روابط عمومی کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای از حمله موشکی نیروی هوافضای سپاه به مقرّ فرماندهی و مراکز تجمع و پشتیبانی تروریست های تکفیری در دیرالزور سوریه، با هدف مجازات عاملان جنایت تروریستی اخیر تهران خبر داد.
در این عملیات تعدادی موشک میان برد زمین به زمین از پایگاه های موشکی نیروی هوافضای سپاه در استانهای کرمانشاه و کردستان، تروریست های تکفیری را هدف ضربات مهلک و کوبنده قرار داد.

منبع:ایرنا

[ad_2]

لینک منبع

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *